سوالات متداول

آیا مدرک معادل مورد تایید موسسات و ارگانهای خصوصی و دولتی هست؟

بستگی به سازمان مورد نظر دارد ولی بعضی از وزارتخانه ها و سازمانها از جمله  وزارت فرهنگ و  ارشاد اسلامی و سازمان فنی حرفه ای و … مدرک معادل را قبول میکنند.

چند نوع مدرک در کشورایران داریم؟

۲نوع

۱- مدرک معادل ۲- مدرک رسمی دانشگاهی

پشتیبانی دانشپذیران در حال تحصیل چگونه است؟

دانشپذیران از زمان ثبت نام تا پایان دوره از طریق تماس تلفنی،ایمیل ،فضای مجازی با مشاورین ما در ارتباط میباشند و پشتیبانی میگردند.

دانشپذیران در چه رشته هایی می توانند مدارک و سوابق علمی و آموزشی و مهارتی خو را همسطح سازی نمایند؟

فرآیند همسطح سازی بر اساس رزومه فرد و مستندات ارائه شده میباشد.دانشپذیران در معادلسازی کلیه رشته ها بجز علوم پزشکی و طب سنتی میتوانند شرکت کنند.

چرا بعضی از افراد در کلاسهای شرکت توسعه مجازی سیمرغ شرکت میکنند؟

شرکت توسعه مجازی سیمرغ با بهره گیری از اساتید خبره و انجام پروژه های عملی در عرصه آموزش فعالیت دارد و این موضوع به نفع تمامی دانشپذیران است چون بطور مستقیم با بازار کار در ارتباط است و پس از شرکت و قبولی در آزمون حضوری یا مجازی از سوی نهادهای مربوطه که با شرکت توسعه مجازی سیمرغ قرارداد دارند ، گواهینامه پایان دوره برای دانشپذیران صادر میگردد.

نحوه دریافت شهریه چگونه است؟

شما میتوانید شهریه خود را از طریق سایت مرکز توسعه آموزش مجازی صبا ، درگاه پرداخت اینترنتی اقدام نمایید یا شهریه خود را به شماره کارت مدیر مرکز انتقال دهید و کسانیکه توانایی مالی ندارند با معرفی به صندوق یا بانک جهت تسهیلات با شرایط آسان ، اقدام می گردد.

آیا برای شرکت در دوره های مجازی نیاز به اینترنت پرسرعت می باشد؟

بله.اگرکسی فرصت نکند یا در آن لحظه به اینترنت دسترسی نداشته باشد  که در کلاس آموزش مجازی بصورت آنلاین شرکت کند در پایان هر کلاس، آرشیو کلاسهای مجازی بر روی سایت قرار میگیرد.و آن فرد بعدا میتواند با دانلود آرشیو، از مباحث مطرح شده در کلاس استفاده نمایند.

نحوه برگزاری دوره های مجازی چگونه است؟

پس از ثبت نام متقاضی، نام کاربری و رمز عبور سامانه آموزش الکترونیکی برای متقاضیان ارسال میگردد و پس از شروع دوره متقاضیان میتوانند به محتوای آموزشی دروس از طریق این سامانه دسترسی یابند.برنامه زمانبندی کلاسهای مجازی توسط مربیان مشخص میشود

کلاس مجازی چیست؟

ابزاری هست که متقاضیان از طریق آن میتوانند بصورت آنلاین با استاد خود ارتباط برقرار کنند.استاد میتواند توسط امکانات  این ابزار به روش های مختلف مطالب درسی را در اختیار فراگیران قرار داده و به سوالات آنها پاسخ دهد.

آیا این آموزش فقط برای شهری است که مجوز شرکت توسعه مجازی سیمرغ در آن گرفته شده است؟

خیر، این مرکز برای سراسر کشور خدمات آموزشی ارائه میدهد و گواهینامه مربوطه صادر میکند.ضمنا در سراسر شهرها نیز طبق ضوابط، نمایندگی میدهیم.

اگر دوره ای در سایت مرکز موجود نباشد میتوان درخواست گواهینامه آن دوره از مرکز کرد؟

بله. با مشاوره یا کارشناس مرکز صحبت کنید و آن دوره در صورت موافقت به لیست دوره های مرکز اضافه میگردد.

هر دوره چقدر طول میکشد؟

مدت زمان هر دوره برای ارائه مقاله و یا مستندات جهت ارزیابی یا شرکت در آزمون ۳ماه می باشد.که پس از گذشت زمان تعیین شده و قبولی در آزمون یا ارزیابی، گواهینامه دریافت می کنید.

هر فرد میتواند بطور همزمان در چند رشته ثبت نام کند؟

بله – هر فرد میتواند همزمان در هر تعداد رشته که بخواهد ثبت نام کند و پس از قبولی در آزمون و … گواهینامه هر رشته را دریافت کند.ضمنا اگر فرد آزمون قبول نشود میتواند سه بار آزمون بدهد

آیا مدارک معادل مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است؟

خیر- طبق اعلامیه دفتر آموزشهای آزاد، غیردولتی و غیر انتفاعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مدارک معادل مورد تایید وزارت علوم نیست.

همسطح سازی سوابق آموزشی چیست؟

ارزیابی ،تجمیع سازی و استاندارد سازی دوره های آموزشی،دوره های ضمن خدمت،تجربیات کاری،مقالات و تبدیل آن به گواهینامه همسطح کاردانی تا دکتری قابل ترجمه. همسطح سازی سوابق آموزشی در واقع اثبات کننده این است که افراد توانایی هایی ثبت شده دارند و میتوانند آنرا یکجا و در قالب گواهینامه استاندارد ارائه کنند.